Panel klienta online Zgłoszenie online
Flaga Flaga Flaga
  Główna Odzyskiwanie Referencje Cennik Procedura Poufność Kontakt
Pogotowie całodobowe 663 690 690
 

Odzyskiwanie danych

Jeżeli utracone dane przedstawiają jakąkolwiek wartość najrozsądniej jest zlecić odzyskiwanie danych profesjonalistom.

Rozwój nowych technologii zabrnął już tak daleko, że nie da się już go zatrzymać, zresztą jakakolwiek walka z nim nie miałaby najmniejszego sensu. Należy świadomie korzystać z tego co rozwój techniki ze sobą niesie, bo zwykle najzwyczajniej ułatwia nam on życie. Nie można jednak pozwolić na to, by wpaść w pułapkę postępu i uzależnić od niego swego bytu.

Należy bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że już niemal 90% wszystkich dokumentów, listów, informacji tworzonych jest przy udziale komputerów i przechowywanych na ich dyskach twardych. Faktury przesyłane są coraz częściej drogą elektroniczną, kontakty międzyludzkie - zarówno te w sferze prywatnej, jak też na gruncie biznesowym - coraz częściej sprowadzają się do wysłania maila lub rozmowy poprzez komunikator internetowy.

Biorąc pod uwagę powszechność dostępu do sprzetu komputerowego i internetu oraz fakt, iż ilość sprzedawanych komputerów rośnie z roku na rok i sięga obecnie blisko trzech milionów sztuk, co daje ponad tysiąc!!! komputerów na godzinę aż trudno wyobrazić sobie jak ogromne ilości danych magazynowane są na dyskach twardych i innych elektronicznych nośnikach danych.

Należy pamiętać takze o tym, że:

iconiemal 55% gospodarstw domowych posiada komputer, w tym ponad 10% laptopa
icoprawie 40% ma dostęp do internetu
icoPolacy coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw internetu - kupuja za pośrednictwem sieci, korzystają z bankowości elektronicznej
icoblisko 95% firm posiada komputer z dostępem do internetu

Biorąc pod uwagę powyższe pamiętać należy, że sprzęt, nawet najlepszy, potrafi odmówić posłuszeństwa w najmniej odpowiednich okolicznościach, często to ludzie z przemęczenia, przepracowania, czy przez zwykłą nieuwagę popełniają błędy, a od tego już tylko krok do utraty danych.

Dlatego nie można czekać biernie i liczyć na szczęście, ale należy przyłożyć szczególną wagę do zapewnienia danym bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

I dotyczy to nie tylko indywidulanych użytkowników, używających komputera w zaciszu domowym, niewielkich firm, których nie stać na zatrudnienie wysokiej klasy informatyka, ale też dużych przedsiębiorstw i instytucji, posiadających w swych strukturach całe działy IT.

Jednak, kiedy już dojdzie do utraty danych, ważny jest właściwy sposób postępowania użytkownika komputera. Odzyskiwanie danych wymaga dogłebnej wiedzy w tym zakresie, u podstaw której leżą lata doświadczeń, pracy z nośnikami danych. O pomyślności procesu odzyskiwania danych decyduje zazwyczaj zachowanie użytkownika w pierwszych chwilach po stwierdzeniu utraty danych.

Jeśli uświadamiamy sobie wartość utraconych danych pod żadnym pozorem nie należy!!! podejmować jakichkolwiek prób odzyskiwania danych - czy to samodzielnie, czy po przekazaniu znajomemu "komputerowcowi". Wszelkie samodzielne działania zmierzające do odzyskania danych mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego i na zawsze zamknąć drogę do odzyskania danych.

Odzyskanie danych może mieć miejsce wyłącznie w odpowiednich warunkach, przy zastosowaniu właściwych metod pracy.

Jeśli chodzi o dyski twarde uszkodzone logicznie - sukces przedsięwzięcia zależy od właściwego zdiagnozowania problemu i przyjęcia wskazania najlepszego rozwiązania. Stosowanie pierwszych lepszych odnalezionych w internecie programów może skutkować nadpisaniem danych, co jest procesem nieodwracalnym. W swojej pracy nigdy nie pracujemy na dyskach klientów - przed podjęciem próby odzyskania danych zawsze wykonujemy kopię dysku klienta, dopiero wtedy przystępujemy do prac związanych z odzyskiem danych.

Jeszcze większą ostrożność zachować należy w przypadku nośników uskodzonych mechanicznie - odzyskanie danych po tego typu uszkodzeniach wymaga niemal sterylnych warunków, otwarcie dysku odbyc się może wyłącznie w komorze bezpyłowej, przy zachowaniu najwyższej klasy czystości powietrza. Warunki jakie panują w clean room są niemal identyczne z tymi, które towarzyszą produkcji dysków twardych. Dopiero mając taką bazę podejmować można prace zmierzające do odzyskania danych, co jest skuteczne przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych i wysokiej klasy sprzętu do przywracani autraconych danych.

Samodzielne próby odzyskiwania danych, często niemal na "kuchennym stole" kończą się zwykle tragicznie dla samego nośnika, a często dla jego właściciela, który traci możliwość przywrócenia dostępu do danych. Efektem takich działań sa często porysowane talerze, na krótych zapisywane są dane, pourywane głowice odczytu i zapisu informacji czy wręcz pozostawione odciski palców na magnetycznym talerzu.

W związku z lawinowo rosnącym zapotrzebowaniem na usługi odzyskiwania danych, by być bliżej Państwa potrzeb i dotrzeć do wszystkich, którzy utracili dane, MiP DATA RECOVERY wdraża projekt związany z tworzeniem sieci oddziałów odzyskiwania danych w największych miastach Polski, oferując odzyskiwanie danych Warszawa, odzyskiwanie danych Kraków, odzyskiwanie danych Gdynia, odzyskiwanie danych Gdańsk, odzyskiwanie danych Bydgoszcz, odzyskiwanie danych Toruń, odzyskiwanie danych Szczecin, odzyskiwanie danych Częstochowa, odzyskiwanie danych Katowice, odzyskiwanie danych Lublin, odzyskiwanie danych Wrocław, odzyskiwanie danych Wałbrzych, odzyskiwanie danych Łódź.

 
1. Ministerstwo Sprawiedliwosci [zobacz]
2. Computerland [zobacz]
3. Fiat Bank Polska S.A. [zobacz]
4. Millennium Dom Maklerski S.A. [zobacz]
5. Philips Polska [zobacz]
6. Shell Gas Polska Sp. z o.o. [zobacz]
7. Ministerstwo Spraw Zagranicznych [zobacz]
8. Sky Europe Airlines S.A. [zobacz]


odzyskiwanie danych